Budán több a betörés..
A térkép alapján a tolvajok leginkább ott lopnak, ahol a legnagyobb zsákmányra számíthatnak: a budapesti kerületek közül a betörések száma a II. kerületben volt a legmagasabb 2014-ben, itt 539 betörést jelentettek be.
A II. mellett a többi jómódú budai kerületben is kiugróan sok betörést regisztráltak, az I. és a XII. kerületben147, illetve 260 betörés volt, ezzel 1000-ből átlagosan hat lakoshoz törtek már be 2014-ben. Ez az arány szintén igen magas volt Soroksáron, valamint az V. kerületben.
A külső pesti kerületekben Soroksáron kívül sokkal kevesebb a rablás, mint Budán, ezeknek nagy része a „közepes” vagy „mérsékelt” kategóriába került a betörések szempontjából. A legbiztonságosabb mégis egy belvárosi kerület: a VII. kerületben 1000 lakosra csak két betörés jut.
Siófok a legveszélyesebb
A vizsgált vidéki városok közül – 2013-hoz hasonlóan – tavaly is Siófokon volt a legrosszabb a közbiztonság. A dunántúli városban több mint 1100 bűnesetet regisztráltak, vagyis ezer lakosra több mint 47 bűneset jutott. Igaz, ez még mindig kevesebb, mint tavalyelőtt, ekkor 1914 törvénysértés történt. A statisztikát rontja, hogy nyaranta a turizmus miatt megsokszorozódik a város lakossága. Ugyanez magyarázhatja a budapesti belső kerületek rossz bűnügyi mutatóit.
A többi nagyváros közül Szolnokon is kiugróan sok, ezer lakosonként 38 bűneset történt, míg a legbiztonságosabb város Sopron: itt csak 17 bűncselekmény jut ezer lakosra. Vagyon elleni bűncselekményekkel egyébként országos szinten Budapest a leginkább fertőzött, a fővárosban több autót lopnak vagy törnek fel, mint a többi nagyvárosban együttvéve. Betörések terén a budapesti átlagot csak három közeli település, Érd, Budaörs és Szigetszentmiklós előzi meg.
Az Otthontérkép legújabb fejlesztése alapján Siófok a bűnözéssel leginkább fertőzött magyar nagyváros. Viszont, ha Budapestet kerületi bontásban vizsgáljuk, akkor az abszolút győztes a VI. kerület lett a 2013 márciusa és 2014 februárja között vizsgált, ezer főre jutó bűnesetek számában.